KONSULTACJA DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ
Dokonywana jest przez lekarza dermatologa. Konsultację należy przeprowadzić przed każdym zabiegiem z zakresu dermatologii estetycznej. Pozwala ona na poznanie oczekiwań pacjentki i dobór właściwej metody. Na konsultacji lekarz przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Konsultacja ma także na celu udzielenie odpowiedzi na pytania pacjenta, a także rozwianie jego wątpliwości.
BOTOX – KOREKCJA ZMARSZCZEK
Botox, inaczej toksyna botulinowa to białko, które powoduje relaksację mięśni. Jest metodą wygładzania zmarszczek mimicznych. Jest stosowany także w profilaktyce powstawania zmarszczek mimicznych. Botox blokuje przepływ impulsów nerwowych, mięśnie przestają pracować a skóra nie marszczy się.
Zabieg polega na domięśniowym podaniu kilku małych dawek preparatu w wybrane partie twarzy. Jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i zwykle trwa około 20 minut.
Efekt zabiegu nie jest natychmiastowy, blokada mięśnia następuje po około tygodniu. Należy pamiętać, że efekt zabiegu jest tymczasowy i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Czas ten jest indywidualny dla każdego pacjenta, zwykle przy kolejnych zabiegach ulega wydłużeniu. Zabieg można wykonywać 2 razy w roku. Botox zazwyczaj redukuje zmarszczki o około 80 procent.
Około cztery godziny po zabiegu pacjent nie może schylać głowy, powinien ograniczyć ruchy mięśni, w które preparat był wstrzykiwany.
Zabieg botoxem, jak każdy zabieg iniekcyjny może powodować powstanie siniaczków i krwiaczków. Warto o tym pamiętać ustalając termin zabiegu.
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią,
- uczulenie na albuminę ludzką,
- choroby bakteryjne, grzybicze,
- choroby wirusowe – aktywna opryszczka,
- choroby autoimmunologiczne,
- choroby nowotworowe, 5 lat po zakończeniu leczenia,
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
- stwardnienie rozsiane,
- epilepsja,
- stosowanie lub okres do 14 dni od odstawienia: antybiotyków, leków przeciwpierwotniakowych, immunosupresyjnych i zwiotczających.
Zabieg z użyciem botoxu może wykonywać tylko lekarz!
WYPEŁNIENIE KWASEM HIALURONOWYM
Kwas hialuronowy jest glikozoaminoglikanem, rodzajem polisacharydu, który występuje we wszystkich organizmach żywych. Jego głównym zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody, dzięki czemu wypełnia skórę, zapewnia jej napięcie i elastyczność. Jednak z wiekiem jego ilość spada i skóra traci swój naturalny wypełniacz. W celu poprawy objętości i jędrności skóry oraz likwidacji oznak starzenia w skórę podaje się różne formy kwasu hialuronowego.
W zależności od problemu i oczekiwań pacjentki kwas hialuronowy można podawać w linie zmarszczek, by je wypełnić. Można także wykonać tzw. miękki lifting. Jest to metoda poprawy owalu twarzy poprzez „unoszenie“ skóry i tworzenie dla niej rusztowania za pomocą podanych wypełniaczy.
Wskazania do zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym:
- zmarszczki na czole, między brwiami, w okolicy oczu,
- zmarszczki palacza,
- bruzdy nosowo – wargowe,
- linie marionetki,
- modelowanie konturu ust,
- wypełnianie ust,
- modelowanie policzków,
- poprawa owalu.
Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym polega na dobraniu odpowiedniej gęstości preparatu i jego iniekcji na odpowiednią głębokość skóry. Ma postać krystalicznego, plastycznego i elastycznego. Preparat po wstrzyknięciu wiąże wodę i powiększa swoją objętość wypełniając skórę. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Trwa około 30 minut, a jego efekt jest natychmiastowy. Do zabiegu można się znieczulić.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, istnieje ryzyko powstania siniaczka w miejscu wkłucia.
Kwas hialuronowy działa długotrwale, ale nie jest trwałym wypełniaczem, efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy. Organizm ludzki posiada system rozkładu kwasu hialuronowego – podany preparat z czasem ulega naturalnemu wchłonięciu.
Należy pamiętać, że wszelkie zabiegi z użyciem ciepła, sauna, opalanie, korzystanie z solarium przyspieszają wchłanianie kwasu hialuronowego.
Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym, jak każdy zabieg iniekcyjny może powodować powstanie siniaczków i krwiaczków. Warto o tym pamiętać ustalając termin zabiegu.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby bakteryjne, grzybicze,
- choroby wirusowe - aktywna opryszczka, HIV,
- stany gorączkowe, zapalne i alergiczne w miejscu wykonania zabiegu,
- przerwana ciągłość naskórka w miejscu wykonania zabiegu,
- skłonność do bliznowców,
- epilepsja,
- stwardnienie rozsiane,
- zaburzenia krzepnięcia,
- choroby autoimmunologiczne,
- choroby zakaźne (WZW, AIDS),
- choroby ogólnoustrojowe,
- choroby nowotworowe,
- chemio lub radioterapia, do 5 lat po jej zakończeniu,
- stosowanie leków immunosupresyjnych,
- przyjmowanie leków, przeciwzakrzepowych, rozrzedzających krew (Aspiryny),
- leczenie sterydami i retinoidami - należy zachować minimum 6 - miesięczną przerwę między zakończeniem leczenia.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE REGENERIS
Regeneris – wampirzy lifting to zabieg polegający na mezoterapii skóry preparatem uzyskanym z krwi pacjenta. Metoda jest całkowicie naturalna, nie niesie ryzyka alergii i innych reakcji immunologicznych.
Wskazania:
- skóra zmęczona, bez blasku,
- niejednolity kolor skóry,
- drobne zmarszczki,
- wiotkość, brak napięcia,
- oznaki starzenia skóry,
- rewitalizacja skóry,
- przyspieszenie regeneracji.
Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta i umieszczeniu jej w specjalnej próbówce. Do probówki dodaje się odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. Tak przygotowany roztwór wkłada się do wirówki i odwirowuje. W trakcie wirowania od osocza zawierającego płytki krwi oddzielają się erytrocyty i leukocyty. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które można podawać klasyczną techniką mezoterapii, bądź liniowo, wzdłuż zmarszczki.
Regeneris aktywuje płytki krwi zawarte w osoczu do produkcji czynników wzrostu. Rewitalizacja skóry jest możliwa dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR) czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.
Działanie Regeneris:
- pobudzają procesy regeneracji tkanek,
- pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu,
- stymuluje komórki macierzyste do namnażania,
- wspomaga proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych,
- wygładza i ujednolica koloryt skóry,
- regeneruje i odnawia skórę,
- poprawia elastyczność, napięcie i gęstość skóry,
- rewitalizuje i odmładza skórę.
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby bakteryjne, grzybicze,
- choroby wirusowe - aktywna opryszczka, HIV,
- stany gorączkowe, zapalne i alergiczne w miejscu wykonania zabiegu,
- przerwana ciągłość naskórka w miejscu wykonania zabiegu,
- skłonność do bliznowców,
- bielactwo,
- cukrzyca,
- epilepsja,
- stwardnienie rozsiane,
- choroby autoimmunologiczne,
- choroby zakaźne (WZW, AIDS),
- przewlekłe choroby wątroby,
- choroby krwi, zaburzenia krzepnięcia,
- choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne),
- choroby nowotworowe,
- chemio lub radioterapia, do 2 lat po jej zakończeniu,
- stosowanie leków immunosupresyjnych,
- przyjmowanie leków, przeciwzakrzepowych, rozrzedzających krew (Aspiryny),
- leczenie sterydami i retinoidami - należy zachować minimum 6 - miesięczną przerwę między zakończeniem leczenia.
Technologia oparta na osoczu bogatopłytkowym od kilkunastu 10 lat jest stosowana w ortopedii (pomaga leczyć schorzenia stawów), stomatologii (przyspiesza gojenie tkanek przyzębia), czy chirurgii rekonstrukcyjnej (odbudowuje tkankę kostną).
Przestrzegamy przed zabiegami, które próbują naśladować oryginalny zabieg Regeneris.
AQUALYX
Aqualyx to preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Aqualyx nie zastępuje liposukcji, jest jej niechirurgiczną alternatywą.
Aqualyx jest zarejestrowanym materiałem medycznym, przeznaczonym do redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej. Do wykonywania zabiegów intralipoterapii preparatem Aqualyx uprawnieni są wyłącznie lekarze.
Aqualyx podany w tkankę tłuszczową niszczy błonę komórkową komórek tłuszczowych i rozpuszcza tłuszcz. Niszczy komórki tłuszczowe, które są transportowane do wątroby, tam są metabolizowane, a następnie wydalane przez nerki.
Zabieg techniką intralipoterapii jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w przed iniekcją do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie.
Aqualyx trwale usuwa miejscowe otłuszczenia, jeżeli pacjent poddany zabiegowi utrzymuje stałą wagę. Preparat świetnie sprawdza się w przypadku miejscowych otłuszczeń, które nie zmniejszają się pomimo ćwiczeń i diety.
UWAGA! Aqualyx nie jest preparatem odchudzającym!
Wskazania do zabiegu:
- podwójny podbródek,
- bawoli karczek,
- ramiona,
- boczki na plecach poniżej biustonosza,
- brzuch,
- boczki nad majtkami,
- ‘bryczesy”,
- poduszeczki podpośladkowe,
- wewnętrzna strona ud i kolan,
- tłuszczaki.
Przeciwwskazania:
- ciąża, karmienie piersią,
- cukrzyca,
- wysoka nadwaga,
- stałe stosowanie leków rozrzedzających krew,
- choroby krwi i układu sercowo – naczyniowego,
- choroba nowotworowa, 5 lat po jej zakończeniu,
- choroby autoimmunologiczne,
- choroby tarczycy,
- choroby nerek i wątroby.
Do zabiegu pacjent nie musi się specjalnie przygotować, a po zabiegu od razu wraca do codziennych czynności.
W następstwie zabiegu występuje stan zapalny, który objawia się swędzeniem i pieczeniem. Pacjent może odczuwać dyskomfort, miejsce poddane zabiegowi jest bolesne i tkliwe. Są to pożądane efekty uboczne, które świadczą o skuteczności i działaniu podanego preparatu.
Kilka dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta, napięta i twarda. Jest to normalna reakcja, która ustąpi samoistnie.
Niestety, po zabiegu Aqualyx w miejscu iniekcji mogą pojawić się krwiaki.
Jedna ampułka przeznaczona jest do lipolizy obszaru wielkości dłoni. Podczas jednej sesji zabiegowej można podać maksymalnie 5 ampułek preparatu. Zabieg Aqualyx nierzadko należy powtarzać, ilość zabiegów zależy od nasilenia problemu, wielkości tkanki tłuszczowej, jej struktury oraz od wieku i trybu życia pacjenta.
Po iniekcji wskazany jest masaż miejsca poddanego zabiegowi.
Zaleca się połączenie Aqualyx z Endermologie.